H-FRIDGE 300 MINI
Built in one door to store your food safely.
E CLASS
In compliance with the New Energy Label, this E class refrigerator reduces consumption up to 20% compared to a F class, saving energy and protecting the environment.
01514020919Support Center
01514020919Customer Service
£269.00
H-FRIDGE 300 MINI
Built in one door to store your food safely.
E CLASS
In compliance with the New Energy Label, this E class refrigerator reduces consumption up to 20% compared to a F class, saving energy and protecting the environment.
General information |
|
| Brand | Hoover |
| Colour | White |
| Energy Rating | E |
| Warranty | 1year(s) |
| Maximum Noise Level | 40dB |
| Condition | New |
| Form Factor | Built in |
| Rear Panel Material | Flame Retardant Metal Back |
| Door fixing type | Right |
Dimensions |
|
| Height | 83cm |
| Width | 60cm |
| Depth | 56cm |
Fridge Details |
|
| Number of shelves | 2 |
| Fridge Capacity | 95L |
Features |
|
| Reversible Door | Yes |
Start Your Appliances Shopping with Essentials Depot
applicable on all orders
All orders above £100
When you sign up
Mega Discounts
Within 14 days
Comfort starts with the Right Appliance
© 2025 Essentials Depot Limited. All rights reserved
01514020919 Working 09:00 - 18:00
Up to 15% discount on your second order.
No products in the cart.